wpadki z życia

Wpisy

 • środa, 13 lipca 2011
  • Wpadka lata

    

   Piękny słoneczny poranek. Tak wyobrażaliśmy sobie pierwszy dzień naszych wakacji. Tymczasem obudził nas walący w parapet, niczym werbel, bezlitosny deszcz. Rzut zaspanego przedkawowego oka na termometr – 13 stopni... WTF? (cenzurując: „co do cholery?!”) Przecież to jakiś istny demotywator. Jak można zaczynać wakacje od czegoś takiego??? Przecież nie po to trudzimy się cały rok, czekamy na upragniony lipiec, walczymy o urlop w wakacyjnym miesiącu, żeby zakładać kurtkę, kalosze i sweter przed porannym spacerem z psem. Bez sensu! Gdzie jest lato? To, że zimą narzekamy na zimno, jest jeszcze zrozumiale, ale żeby latem też na zimno narzekać? Toż to śmieszne! Lato jest czasem narzekań na ciepło, reklam klimatyzatorów i chodzenia w klapkach. Nie ma tu miejsca na zimno. Letnie noce powinny być gorące.


    

   By małolaty mogły w spokoju zasnąć na plaży po pierwszym pijackim upojeniu, nie budząc się z zapaleniem płuc. Powinno być duszno i upalnie, by w biurowej kuchni móc ponarzekać, jak to beznadziejnie, że szef zamiast klimatyzatora do biura kupił sobie nowe auto. By wieczorem móc usiąść na tarasie z zimnym piwkiem i nie poszukiwać gorączkowo koca do przykrycia zmarzniętych stóp, albo co gorsza w pośpiechu uciekając przed deszczem wylać piwo. Rozpalić trzeba grilla w sobotnie popołudnie, tuż po tym jak sąsiadka wywiesi białe pranie akurat w miejscu, gdzie najchętniej leci dym. Albo rozwrzeszczane dzieciaki zabrać na plażę. Ewentualnie odwiedzić przyjaciół, którzy posiadając willę za miastem planowali romantyczny weekend. Przecież w deszczowo zimną pogodę nie chce się tego wszystkiego robić. Kiedy latem jest zimno i pada demotem staje się nawet telefon od kumpla z pytaniem o wieczorne piwo.


    

   Bo chciało by się usiąść w ogródku na monciaku, popatrzeć na plażowiczki wracające z rozwianym włosem, resztkami piasku na koszulce i skąpych spodenkach. Poobserwować falujące pod obcisłymi koszulkami młode biusty na rowerach. Rzucić kilka śmiesznych tekstów do miłej kelnerki. A jak pada, to piwo pite w środku choćby najładniejszego lokalu nie smakuje. A co gorsza kosztuje znacznie więcej niż powinno...

   Także lato, gdzie jesteś, jak cię nie ma?

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Wpadka lata”
   Tagi:
   Autor(ka):
   heartg5
   Czas publikacji:
   środa, 13 lipca 2011 17:35